3. Италия е на финал на Евро 2020

Италия е на финал на Евро 2020

Италия е на финал на Евро 2020 - Tribune.bg

Италия победи Испания след дузпи и стана първият финалист на Евро 2020.

Двата тима не успяха да се победят в редовното време и продълженията, след като завършиха 1:1 в полуфинал №1 на "Уембли". При дузпите Италия вкара четири, докато Испания само три. За "адзурите" Мануел Локатели пропусна първата дузпа, а след това Дани Олмо стори същото. Решителното спасяване на Донарума дойде при удара на Алваро Мората. Жоржиньо реши всичко в последната дузпа за италианците.

В 60-та минута Федерико Киеза даде преднина на "адзурите" със страхотен гол в далечния ъгъл на Унай Симон. Той завърши бърза контраатака и не остави шансове на вратаря с техничния си удар. В 80-та минута влезлият от пейката Алваро Мората изравни резултата с удар по земя отблизо. Той направи двойно подаване с Дани Олмо и завърши в противоположния на Донарума ъгъл.