3. "Лъвчетата" надвиха Казахстан с 3:1

"Лъвчетата" надвиха Казахстан с 3:1

Лъвчетата надвиха Казахстан с 3:1 - Tribune.bg

Младежкият ни национален отбор по футбол записа втора последователна победа в приятелския турнир „Анталия Къп 21“.

След като стартираха с успех 2:1 и обрат над Украйна, сега момчетата на Александър Димитров удариха с 3:1 връстниците си от Казахстан.

Интересното е, че ден по-рано мъжкият ни представителен отбор загуби също с резултат 1:3 от Швейцария, инкасирайки три бързи попадения.

Днес пък младежите ни нанизаха 3 гола за десетина минути след почивката, за да решат изхода на двубоя в своя полза.

Нашите бяха по-активни и преди почивката, ала не успяха да се възползват и да открият резултата.

Те обаче сториха това малко след подновяването на играта. В 51-ата минута Владимир Николов открадна топката от вратаря и я прати в опразнената мрежа за 1:0.

Седем минути по-късно пък Димитър Тонев получи отляво и получи шанс за изстрел, който изпълни отлично, за да удвои резултата с удар по земя – 2:0.

След едва 2 минути отново Тонев оформи класиката. 19-годишният халф на Ботев (Пловдив) бе изведен от Доминик Янков и матира излезлия неразчетено вратар на Казахстан, за да направи резултата 3:0.

Почетното попадение за съперника ни падна 8 минути преди края на редовните 90 от дузпа, а с него бе сложена точка на днешния спор.

В третия си мач България U21 излиза срещу отбора на Словакия.