3. Лайпциг с минимален аванс след първия 1/8-финал в Шампионска лига

Лайпциг с минимален аванс след първия 1/8-финал в Шампионска лига

Лайпциг с минимален аванс след първия 1/8-финал в Шампионска лига - Tribune.bg

Германският тим спечели с 1:0 като гост

Миналогодишният финалист Тотнъм допусна домакинска загуба с 0:1 от германския Лайпциг, в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската футболна лига.

Треньорът на англичаните Жозе Моуриньо заложи на крайно дефанзивен футбол в по-голяма част от срещата и тимът му тръгна да атакува едва в края на мача.

Тимът от Лайпциг имаше много повече шансове, отправи цели 16 удара към вратата, като пропусна да вземе по-добър аванс.

Гостите започнаха много силно и още в 26-ата секунда Патрик Шик отправи опасен удар, а малко след това шут на Анхелиньо се отби в гредата.

В 58-ата минута Конрад Лаймер получи пас в наказателното поле и там беше фаулиран от Бен Дейвис, а Тимо Вернер реализира дузпата и донесе победата с 1:0 на своя отбор.

В 73-ата минута Гулачи пропусна да изравни, след като отклонената от него топка срещна гредата.