3. Левски падна от Лудогорец преди дербито с ЦСКА

Левски падна от Лудогорец преди дербито с ЦСКА

Левски падна от Лудогорец преди дербито с ЦСКА - Tribune.bg

Кешеру с гол №100 за шампионите, Моци бе изгонен за провокация при 2:0 в София

Лудогорец победи Левски с 2:0 в много здрав мач и отново дръпна с 3 точки пред втория ЦСКА в Първа лига.

Клаудиу Кешеру вкара за 1:0 преди почивката своя гол №100 с фланелката на „орлите“, а второто попадение бе дело на Козмин Моци от дузпа след почивката.

Защитникът изрази бурно радостта си точно пред феновете на „сините“ и в крайна сметка бе изгонен с червен картон.

Лудогорец поведе малко преди почивката след страхотна атака. Вандерсон даде чудесен пас към Марселиньо, а плеймейкърът и Кешеру останаха сами зад защитата на домакините.

Марселиньо пусна за румънеца, който без никакви проблеми прати кълбото в мрежата на Николай Михайлов за своя 19-и гол през сезона в Първа лига.

В 80-ата минута интригата в срещата приключи. Моци намери с дълъг пас ЯКуб Швиерчок. Иван Горанов покри засадата, след което догони поляка и го събори в наказателното поле.

Капитанът на Левски получи директен червен картон за своето действие. Зад топката застана Моци, който би в центъра, Михайлов се хвърли надясно и резултатът стана 2:0. След това обаче румънецът получи втори жълт картон и пое към съблекалните, тъй като се зарадва пред сектора Б.

Така Лудогорец събра 67 точки, с три повече от ЦСКА и с 9 повече от третия Левски, който има 58 в своя актив и в следващия кръг гостува на „червените“ за голямото дерби на България.