3. Левски на три точки от ЦСКА след успех във Варна

Левски на три точки от ЦСКА след успех във Варна

Левски на три точки от ЦСКА след успех във Варна - Tribune.bg

Станислав Костов вкара единствения гол за „сините“ срещу Черно море

Левски победи Черно море с 1:0 във Варна в мач от втория кръг на плейофите в Първа лига.

Станислав Костов отбеляза красив гол в 16-ата минута, а "сините" доиграха двубоя с човек по-малко след 82-ата минута заради червен картон на Луи Нганиони, който подаде за попадението.

Любопитното е, че то се оказа и единственият точен удар към една от двете врати за целия двубой. Варненци владееха повече топката, но така и не създадоха сериозна опасност пред стража на столичани Николай Михайлов.

Така Левски постигна ценен успех на тежък терен за „сините“ – в последните си три мача във всички турнири тимът не бе побеждавал Черно море, като загуби в редовния сезон с минималното 1:0, завърши наравно у дома 2:2 на „Герена“ и отпадна за Купата на България след равенство в редовното време и изпълнение на дузпи.

Успехът доближи Левски на три точки от втория ЦСКА и на шест от лидера Лудогорец, докато Черно море остава на шеста позиция в Първа лига.

В следващия кръг „сините“ приемат у дома шампионите от Разград, докато варненци гостуват на Ботев в Пловдив.