Новини, анализи, мнения - Tribune.bg

3. Левски на три точки от ЦСКА след успех във Варна

Левски на три точки от ЦСКА след успех във Варна

Станислав Костов вкара единствения гол за „сините“ срещу Черно море

Левски победи Черно море с 1:0 във Варна в мач от втория кръг на плейофите в Първа лига.

Станислав Костов отбеляза красив гол в 16-ата минута, а "сините" доиграха двубоя с човек по-малко след 82-ата минута заради червен картон на Луи Нганиони, който подаде за попадението.

Любопитното е, че то се оказа и единственият точен удар към една от двете врати за целия двубой. Варненци владееха повече топката, но така и не създадоха сериозна опасност пред стража на столичани Николай Михайлов.

Така Левски постигна ценен успех на тежък терен за „сините“ – в последните си три мача във всички турнири тимът не бе побеждавал Черно море, като загуби в редовния сезон с минималното 1:0, завърши наравно у дома 2:2 на „Герена“ и отпадна за Купата на България след равенство в редовното време и изпълнение на дузпи.

Успехът доближи Левски на три точки от втория ЦСКА и на шест от лидера Лудогорец, докато Черно море остава на шеста позиция в Първа лига.

В следващия кръг „сините“ приемат у дома шампионите от Разград, докато варненци гостуват на Ботев в Пловдив.