3. Левски победи Локо (Пд) в повторния дебют на треньора Славиша Стоянович

Левски победи Локо (Пд) в повторния дебют на треньора Славиша Стоянович

Левски победи Локо (Пд) в повторния дебют на треньора Славиша Стоянович - Tribune.bg

Найджъл Роберта вкара от дузпа, "сините" се изкачиха до десетото място в елита

Левски победи Локо (Пд) с 1:0 в отложен мач от Efbet лига. Треньорът Славиша Стоянович дебютира повторно начело на "сините" и записа престижен успех срещу един от най-класните отбори в България. Единствения гол вкара нидерландецът Найджъл Роберта от дузпа в 36-та минута. Тя бе отсъдена за нарушение в пеналта срещу Насиру Мохамед. Малко преди това правилно бе отменен тол на Левски заради игра с ръка на същия футболист.

През целия мач Локо (Пд) игра неузнаваемо слабо и почти с нищо не застраши "сините" и техния вратар Николай Михайлов. Единственото по-опасно положение бе ударът с глава на Гомис през второто полувреме, който мина покрай дясната греда в аут.

С победата Левски събра актив от 14 точки и се изкачи до десетото място, най-доброто класиране на отбора от месеци. Локо (Пд), който през уикенда постигна историческо 6:0 над вечния враг Ботев (Пд) е втори с 27.