3. ЛИГА ЕВРОПА: Лудогорец инкасира най-тежката загуба в историята си

ЛИГА ЕВРОПА: Лудогорец инкасира най-тежката загуба в историята си

ЛИГА ЕВРОПА: Лудогорец инкасира най-тежката загуба в историята си - Tribune.bg

Българският шампион падна с 0:6 от Еспаньол след два червени картона преди почивката

Лудогорец загуби тежко с 0:6 от Еспаньол четвъртия си мач от група Н на Лига Европа.

Двубоят се разви кошмарно за шампионите, след като още през първото полувреме бяха изгонени двама техни състезатели - Форстър с директен червен картон и Горалски заради две официални предупреждения.

Реферът от Франция даде и дузпа за домакините, които се прибраха на почивката с преднина от 3:0 след голове на Мелендо, Мармол и Варгас.

В началото на втората част домакините стигнаха до четвърто попадение. Негов автор бе Камосано. В 73-ата минута Педроса вкара за 5:0, а три минути по-късно Ферейра оформи крайното 6:0.

С двама човека по-малко Лудогорец изпита големи проблеми, като Пламен Илиев спаси още чисти положения.

Въпреки най-тежката загуба в историята си на международната сцена обаче българският шампион остава на второ място в групата след нулево равенство между Ференцварош и ЦСКА Москва в другия мач от групата.

ЕСПАНЬОЛ - ЛУДОГОРЕЦ 6:0
1:0 Оскар Мелендо (4)
2:0 Луис Лопес (19)
3:0 Матиас Варгас (36 – дузпа)
4:0 Виктор Кампусано (52)
5:0 Адриан Педроса (73)
6:0 Факундо Ферейра (76)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕСПАНЬОЛ: Диего Лопес, Себастиен Корчиа, Фернандо Калеро, Бернардо Еспиноса (46 - Адриан Педроса), Оскар Мелендо (71 - Леи Ву), Пол Лозано, Естебан Гранеро, Виктор Кампусано (64 - Факундо Ферейра), Матиас Варгас, Дидак Вила;

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Яцек Горалски, Стефан Баджи, Джоди Лукоки, Марселиньо (21 - Джордан Икоко), Вандерсон (77 - Светослав Дяков), Клаудио Кешерю (39');