3. ЛИГА ЕВРОПА: Селтик и Арсенал с късни домакински обрати

ЛИГА ЕВРОПА: Селтик и Арсенал с късни домакински обрати

ЛИГА ЕВРОПА: Селтик и Арсенал с късни домакински обрати - Tribune.bg

Вижте всички резултати и голмайсторите от четвъртък вечер

Шотландският Селтик постигна ключов успех след домакински обрат срещу италианския Лацио в третия си мач от група Е на Лига Европа.

„Детелините“ спечелиха с 2:1 , макар да изоставаха с 0:1 след първото полувреме.

Мануел Ладзари даде аванс на римските „орли“ пет минути преди почивката, но след нея те бяха надиграни и в крайна сметка останаха с празни ръце. Райън Кристи възстанови статуквото в 67-ата минута, а 60 секунди преди да изтече редовното време централният защитник Кристофър Жулиен донесе успеха на Селтик.

Така взетият това лято от Тулуза срещу 8 млн. евро френски бранител вкара втория си гол за своя нов клуб, като любопитното е, че и дебютното му попадение бе в Лига Европа, при успеха с 4:1 над АИК.

След успеха шотландският гранд оглави класирането със 7 точки, с една повече от Клуж и с цели 4 от третия Лацио. Последен остава Рен с една точка от три срещи.

Междувременно Арсенал записа още по-драматичен успех с 3:2, също след късен обрат у дома. Лондончани отстъпваха с 1:2 пред португалския Витория (Гимараеш) до 80-ата минута, а в техен герой се превърна резервата Никола Пепе. Рекордното лятно попълнение вкара две попадения от свободни удари и донесе трите точки на „топчиите“.

За съжаление, по-рано тази вечер българският шампион Лудогорец загуби в Разград от испанския Еспаньол с минималното 1:0, докато Ференцварош победи като гост ЦСКА Москва със същия резултат в другия мач от групата. Така руският тим остана последен в класирането без точка в актива си, унгарците са трети с 4, а Лудогорец е с 6 и вече изостава с една от лидера Еспаньол.