3. Милан продължава напред за Купата

Милан продължава напред за Купата

Милан продължава напред за Купата - Tribune.bg

Фиорентина също записа успех

Отборите на Милан и Фиорентина се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия по футбол.

Милан записа домакинска победа с 3:0 срещу СПАЛ.

Полският нападател Кжищоф Пьонтек откри резултата още в 20-ата минута, след като не сгреши сам срещу вратаря, а в 44-ата асистира на Саму Кастийехо за второто попадение.

Крайното 3:0 оформи защитникът Тео Ернандес в 66-ата минута със силен удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Златан Ибрахимович остана резерва за "росонерите".

На четвъртфиналите Милан ще играе срещу Торино.

Фиорентина постигна домакинска победа с 2:1 над осминафиналиста в Шампионската лига Аталанта.

Новото попълнение на "виолетовите" Патрик Кутроне, който за пръв път започна като титуляр след идването си от Уулвърхемптън, се отличи с гол, с който откри резултата в 11-ата минута.

Аталанта възстанови равенството чрез Йосип Иличич в 67-мата минута, а три по-късно домакините от Фиорентина останаха с човек по-малко след симулация и втори жълт картон на аржентинеца Херман Песея.

Противно на логиката обаче Фиорентина се вдигна и стигна до победата с гол на Пол Лирола в 84-тата минута.