3. Младежкият национален отбор надви Латвия и се приближава към Евро 2021

Младежкият национален отбор надви Латвия и се приближава към Евро 2021

Младежкият национален отбор надви Латвия и се приближава към Евро 2021 - Tribune.bg

България U21 срази връстниците си от Латвия с 1:0 на стадион "Славия" и запази шансове за класиране на Евро 2021.

"Лъчетата" са трети 14 точки. Две повече имат поляците, срещу които ни престои пряк двубой за второто място на 13 октомври в Гдиня. Непоклатим Лидер е Русия с 20 т.

Гостите можеха да поведат след само 120 секунди игра, когато Юнис Гринберг обаче уцели десния страничен стълб.

В 7-ата минута Георги Русев центрира остро, а Зеленковс опита да изчисти, но вместо това топката рикошира в крака му и премина опасно близо до латвийската врата. В 20-ата гостите стигнаха до удар след корнер, но опитът на Балодис излезе в аут. Миг по-късно „трикольорите” създадоха страхотен шанс. Йорданов получи дълъг пас вляво и влезе в наказателното поле на гостите. Младият играч на ЦСКА пробва центриране, но не успя да намери нито един свой съотборник в наказателното поле на Латвия. Натискът на българите продължи и в 40-ата минута Асен Чандъров се измъкна от Балодис и стреля с левия крак,но Кудрявцевс улови..

Секунди по-късно Асен Чандъров също получи шанс да стреля, но право в ръцете на Кудрявцев.

Второто полувреме започна отлично за играчите на Александър Димитров, след като реферът показа втори жълт картон на нападателя Марко Регза и латвийците останаха с 10 човека на терена.

В 58-ата минута българските футболисти направи много качествена атака, която завърши с центриране на Тонислав Йорданов към Станислав Иванов, но бранител на гостите се намеси решително. Малко по-късно резервата Виктор Попов намери в наказателното поле Георги Русев, който обаче с глава не успя да уцели очертанията на вратата.

Логичното се случи в 67-ата минута, когато България откри резултата. Резервата Здравко Димитров отправи силен удар отляво към вратата на Латвия, но стражът им боксира встрани. Там обаче бе Георги Русев, който центрира към Станислав Иванов, а атакуващият играч на Левски с глава матира латвийския страж за 1:0.

До края на срещата "лъвчетата" не позволиха на гостите от Латвия да създадат положение, с което да затруднят Даниел Наумов.

БЪЛГАРИЯ U21 - ЛАТВИЯ U21 1:0

1:0 Станислав Иванов (67)

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 2. А. Христов, 3. Томбак, 4. Лясков, 8. Юруков, 9. Йорданов, 10. С. Иванов, 14. Чандъров, 15. П. Христов, 17. Русев, 22. Илиев

ЛАТВИЯ: 1. Кудрявчевс, 3. Балодис, 5. Лиепа, 7. Зеленковс, 8. Соловейчикс, 9. Регжа, 10. Гринбергс, 11. Тонишевс, 13. Бирка, 14. Савелиевс, 18. Литвинскис