3. Нови пет победи за „Новите шампиони“ в Анталия

Нови пет победи за „Новите шампиони“ в Анталия

Нови пет победи за Новите шампиони в Анталия - Tribune.bg

На сингъл България ще има трима представители на четвъртфиналите

Нови пет победи от шест мача записаха националите от „Б" отбора до 12 г. по програмата „Новите шампиони". Родните тенисисти участват на турнира от първа категория на Тенис Европа в Анталия (Турция). На сингъл България ще има трима представители на четвъртфиналите, съобщиха от Българската федерация по тенис.

При момчетата Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново) разгроми Топрак Белков от Турция с 6-0 6-1. Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) се наложи над Даниел Тазабеков от Казахстан с 6-0 6-2.

При момичетата Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) не загуби гейм срещу Елих Сандикчи от Турция - 6-0 6-0. Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) отстъпи на петата поставена Настася Несторович от Германия с 0-6, 6-7 (5).

В турнирите на двойки нашите представители се класираха за полуфиналите.

При момчетата Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) и Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново) победиха представителите на домакините Неби Ефе Шерин и Демир Коксал Токер с 6-1, 6-2.

При момичетата Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) и Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) разгромиха с 6-1, 6-0 Нил Делис и Алейна Юзер от Турция.

България е в състав Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София), Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново), Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив), Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) с треньор Велиан Бакалов.