3. При огромен интерес в Пловдив се проведе тенис турнир за деца (ГАЛЕРИЯ)

При огромен интерес в Пловдив се проведе тенис турнир за деца (ГАЛЕРИЯ)

Тази година ще се проведат шест надпревари от веригата „Kinder+ Sport“, вижте програмата

От понеделник до сряда на кортовете на ТК "Локо 98" в Пловдив се проведе първия турнир за годината до 9г. и 10 г. от веригата „Kinder+ Sport" в България.

За трета поредна година България организира надпревари от тази верига.

В състезанието взеха участие 83 деца, съобщават от Българската федерация по тенис.

При момчетата до 9 г. Владимир Цонков (ТК "1882", гр.София) победи Пламен Колев (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) с 4:0. В мач за третото място Данаил Петров (ТК "Малееви", гр.София) се наложи с 5:3 над Мартин Иванов (ТК "Левски", гр.София).

При момичетата до 9 г. първото място спечели Евгения Стоянова (ТК "Асеновград", гр.Асеновград) след успех с 4:2 над Рая Коцева (ТК "Диана", гр.София). В спор за третото място Кристиана Коева (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) се наложи с 4:1 Сара Карагьозян (ТК "Шуменец", Шумен).

Във финала при момчетата до 10 г. Калоян Шиков (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) победи с 4:0 Александър Джамбазов (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора). Трети се класира Симеон Гендов (ТК "Академик 83", гр.Пловдив) след победа с 5:3 над Емил Бимбашиев (ТК "Смолян 2013", гр.Смолян).

При момичетата до 10 г. Брияна Иванова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) победи в изключително оспорван финал с 5:4(4) Михаела Бобева (ТК "Черноморец ", гр.Бургас). Трета се класира Елена Пападопулу (ТК "Витоша", гр.София) сред успех с 5:3 над Никол Иванова (ТК "Бароко Спорт", гр.София).

За трети път в България провеждат турнири от веригата „Kinder+ Sport".

В рамките на шест турнира от март до август във възрастовите групи до 9,10,11 и 12 г. българските деца ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще имат също така и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Финалният международен турнир ще се проведе между 17-ти и 20-ти октомври в „Монте Карло Кънтри клуб", Монте Карло.

∙ 15-17 август – Национален тенис център, София до 9, 10,11 и 12 години

Като последният от тях ще бъде Матърс-турнир.

Финалното класиране се изготвя на база от общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте „Kinder+ Sport" турнири. Класираните състезатели на 1 (първо) място в крайната ранглиста на програмата, която ще излезе след 20 август, ще получат възможността да участват на финалния световен турнир между 17 и 20 октомври на кортовете на „Монте Карло Кънтри Клуб".

Разходите по участието на финалния световен турнир на шампионите до 9,10,11 и 12 г. се поемат от БФТенис. Всеки турнир ще е от максимум 32-ма състезатели.

Следвайки международните правила на програмата в него не се допускат национални състезатели. За нашата страна нямат право да участват:

- Състезателите, които са част от националните отбори на България до 12 г. за Европейските зимни и летни купи до 12 г. през 2019 г.