3. Разочарование за Манчестър Юнайтед в Борнемут

Разочарование за Манчестър Юнайтед в Борнемут

Разочарование за Манчестър Юнайтед в Борнемут - Tribune.bg

„Червените дяволи“ загубиха с 0:1

Тимът на Борнемут победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от 11-и кръг на Премиършип. Двубоят се игра на стадион “Дийн Корт” пред 10 700 зрители.

Единственият гол бе отбелязан в 45-ата минута от норвежеца Джошуа Кинг, който спря топката с гърди, измъкна се от опеката на защитник и отблизо не даде шансове на Давид де Хеа.

В 75-ата минута Борнемут можеше да удвои преднината си, но Де Хеа опази вратата си, спасявайки опасен удар извън наказателното поле на Хари Уилсън. Своят единствен момент в края на мача гостите създадоха в 82-ата минута, когато влезлият като резерва Мейсън Грийнууд уцели гредата.

Борнемут се изкачи на 6-о място в подреждането (16 точки), а Манчестър Юнайтед остава на осмо с 13 пункта. “Червените дяволи” прекъснаха серия от три победи в гостувания във всички турнири. /БГНЕС