3. ВИСША ЛИГА: Шампионът Сити и Юнайтед с изненадващи загуби

ВИСША ЛИГА: Шампионът Сити и Юнайтед с изненадващи загуби

ВИСША ЛИГА: Шампионът Сити и Юнайтед с изненадващи загуби - Tribune.bg

„Гражданите“ на 8 точки от върха, „червените дяволи“ на две от изпадащите, Арсенал и Челси с победи

Английският шампион Манчестър Сити допусна нова грешна стъпка във Висшата лига, след като загуби домакинството си на Уулвърхемптън с 0:2 в мач от осмия кръг на първенството.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола не се представиха на обичайното ниво на „Етихад“, като още през първото полувреме можеха да бъдат наказани на контраатака, но „вълците“ пропуснаха няколко добри ситуации.

След почивката домакините натиснаха в търсене на гол, но бяха попарени с две късни попадения на Адама Траоре.

По този начин Сити записа втората си загуба от началото на сезона и вече изостава с осем точки от лидера Ливърпул, докато Уулвс събра актив от осем точки и се изкачи до 11-та позиция в класирането.

В друг мач от деня Челси продължи с добрите си изяви в последно време и победи Саутхемптън с 4:1 като гост.

Тами Ейбрахам и Мейсън Маунт дадоха два гола преднина на „сините“ до 30-та минута, преди Дани Ингс да върне „светците“ в мача.

Възпитаниците на Франк Лампард обаче не се разколебаха и затвориха срещата с попадения на Н‘Голо Канте и Миши Батшуай.

Челси вече е на петото място с 14 точки.

Саутхемптън заема на 16-та позиция със 7, пише БГНЕС.

Междувременно Арсенал победи Борнемут с 1:0 у дома с гол на Давид Луис, а със същия резултат Нюкасъл надви гостуващия Манчестър Юнайтед след попадение на 19-годишния дебютант Матю Лонгстаф.

Така „червените дяволи“ останаха без победа далеч от дома в 10 поредни мача и с едва девет точки в актива си, със само една повече от „свраките“ и с две от първия изпадащ Евертън.