3. Шефилд пропусна да измести Тотнъм от Топ 5

Шефилд пропусна да измести Тотнъм от Топ 5

Шефилд пропусна да измести Тотнъм от Топ 5 - Tribune.bg

Резултати от мачовете във Висшата лига

Изиграха се още четири срещи от 27-ия кръг в Премиър лийг. По-рано през деня Челси победи с 2:1 Тотнъм на „Стамфорд Бридж“.

В двубой от 17:00 часа Бърнли спечели с 3:0 двубоя си срещу Борнемут. Първото полувреме на „Търф Моор“ мина без попадения, но в 53-ата Матей Видра даде преднина за домакините. Осем по-късно Джей Родригес удвои от дузпа, а Макнийл офоми крайния резултат в 87-ата.

С по-скромни победи се поздравиха Саутхемптън и Кристъл Палас. „Светците“ пребориха с 2:0 закъсалия Астън Вила, а Палас спечели домакинството си на Нюкасъл с минималното 1:0.

Шефилд пропусна да измести Тотнъм от 5-ата позиция в класирането, след като направи 1:1 с Брайтън. „Остриетата“ имаха преднина в мача точно четири минути – в 26-ата Стивънс откри резултата, а в 30-ата Мопей изравни. Така Шефилд има в актива си 40 точки, колкото и тимът на Жозе Моуриньо. Брайтън е 15-и с 28 точки.

От 19:30 часа е дербито Лестър – Манчестър Сити.