3. ВИСША ЛИГА: Шефилд и Манчестър Юнайтед спряха дъха със зрелищно 3:3

ВИСША ЛИГА: Шефилд и Манчестър Юнайтед спряха дъха със зрелищно 3:3

ВИСША ЛИГА: Шефилд и Манчестър Юнайтед спряха дъха със зрелищно 3:3 - Tribune.bg

„Червените дяволи“ стигнаха до пълен обрат от 0:2, но останаха по-близо до изпадащите, отколкото до топ 4

Отборите на Шефилд Юнайтед и Манчестър Юнайтед фиксираха зрелищно равенство 3:3 в двубой от 13-и кръг на Премиършип, който се игра на стадион “Брамъл Лейн”.

Домакините имаха преднина от два гола, пропиляха я и в крайна сметка стигнаха до равния с попадение в последната минута.

“Остриетата” поведоха с гол на Джон Флек в 19-ата минута, а в началото на второто полувреме Лис Мусе удвои преднината на домакините.

Манчестър Юнайтед обаче успя да вкара три гола в рамките на 7 минути. Брендън Уилямс върна един гол в 72-ата, резервата Мейсън Грийнууд в 77-ата и Маркъс Рашфорд 120 секунди по-късно. Шефилд Юнайтед се спаси от поражението с гол на Оливър Макбърни в последните секунди от редовното време.

Голът на Макбърни бе проверен от системата за видеонаблюдение, която показа, че всичко е в реда на нещата и футболистът не е играл с ръка.

омакините не заслужаваха поражение в този мач и в последната минута справедливостта бе възстановена.

Шефилд Юнайтед е на шесто място в класирането с 18 точки, а Манчестър Юнайтед - на девето с една по-малко, като е по-близо до зоната на изпадащите (7), отколкото до челната четворка (9). /БГНЕС