3. СТРАХОТНО: Тайбе Юсеин донесе трети медал за България от Токио

СТРАХОТНО: Тайбе Юсеин донесе трети медал за България от Токио

СТРАХОТНО: Тайбе Юсеин донесе трети медал за България от Токио - Tribune.bg

Българката отчая рускиня за 50 секунди в малкия финал на борбата в категория до 62 килограма

Тайбе Юсеин спечели се окичи с бронзов медал по борба в категория до 62 килограма от олимпийския турнир в Токио.

Тя надделя технически туш над рускинята Любов Овчарова, за по-малко от минута!

Вчера българката загуби с 2:3 от представителката на домакините Юкако Кавай.

Овчарова пък днес се справи в репешажите с 8:7 срещу Хена Йохансон (Швеция), но бе победена от Тайбе за едва 56 секунди.

Нашето момиче бе много активно и още при първия шанс да атакува рускинята записа експресна поредица от пет пъти по 2 точки, с което спечели с 10:0 и взе бронза.

Медалът е трети за България от Игрите в япоската столица!

Преди това Антоанета Костадинова взе среброто в спортната стрелба, а по-рано през деня Стойка Кръстева се класира за боксовия финал в категория до 51 кг и осигури най-малко сребърно отличие за страната ни от Токио 2020.