3. Тайбе Юсеин загуби на полуфинала, ще се бори за бронз

Тайбе Юсеин загуби на полуфинала, ще се бори за бронз

Тайбе Юсеин загуби на полуфинала, ще се бори за бронз - Tribune.bg

Японка отне мечтата на българката за титла в много оспорвана схватка

Тайбе Юсеин загуби на полуфинала в категория до 62 кг на олимпийския турнир по борба и утре ще се бори за бронзов медал. Българката изигра много оспорвана схватка с Юкако Каваи (Япония), но отстъпи с 2:3 точки.

В първите 3 минути Тайбе започна по-добре и поведе в резултата с 2:0. Едната точка дойде след преглеждане на видеозапис от съдиите, а другата бе отсъдена за пасивност на японката. Малко по-късно, обаче Каваи успя да спечели две точки и да изравни резултата. През втората част Тайбе Юсеин бе наказана за пасивност и въпреки опитите си до края на схватката не можа да стигне до обрат.

Българката ще се бори утре следобяд за бронза, като съперничката й ще стане ясна малко преди това след изиграване на репешажите. Това ще бъде победителката в двубоя Любов Овчарова (Руски олимпийски комитет) - Хена Йохансон (Швеция).