3. СТРАХОТНО! Трети златен медал за България от Европейските игри

СТРАХОТНО! Трети златен медал за България от Европейските игри

СТРАХОТНО! Трети златен медал за България от Европейските игри - Tribune.bg

Фантастичен успех за Ивет Горанова!

19-годишната българка спечели финала в дисциплината карате "кумите" в категория до 55 килограма и донесе трето злато на страната ни от Европейските игри в Минск.

На финала тя победи Анжелика Терлюга (Украйна). Българката поведе с 1:0, но допусна обрат до 1:3.

С отлични действия Горанова успя да грабне златото с 4:3 точки..

В групата си българката последователно спечели с 2:1 срещу британката Ейми Конъл, с 6:3 срещу туркинята Туба Якан и с 8:0 срещу украинката Анжелика Терлюга.

На полуфинала тя взе служебен успех над представителката на Люксембург Дженифър Уорлинг, която се отказа след тежък удар в главата.

Така Ивет Горанова осигури 18-ия български медал на Европейските игри в Минск. От тях три са златни, 7 сребърни и 8 бронзови.

Това е с 8 повече от първото издание на игрите преди 4 години в Баку, когато спечелихме 10 отличия (1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови) и това ни отреди 27-мо място в неофициалното класиране по нации.

Сега в Минск по брой медали сме на 11-о, а в класирането по нации сме приблизително 15-и малко преди да завършат последните дисциплини на Европейските игри.

Преди края на състезанията министър-председателят Бойко Борисов поздрави българските спортисти, които „в последните дни ни накараха да се чувстваме горди с представянето си в Беларус“.