3. ЦСКА отстрани Черно море и е на 1/4-финала за Купата

ЦСКА отстрани Черно море и е на 1/4-финала за Купата

ЦСКА отстрани Черно море и е на 1/4-финала за Купата - Tribune.bg

Отборът на ЦСКА успя да надделее с 3:1 над гостуващия Черно море в мач от 1/8-финалите за Купата на България, игран на стадион „Българска армия”.

Червените реализираха три безответни гола до 49-ата, след като Бисмарк Чарлс реализира първия си гол в дебюта си от първата минута за ЦСКА след само десет минути игра, наказвайки груба грешка на стража на Черно море Иван Дюлгеров.

Георги Йомов удвои резултата в 39-ата от наказателен удар, за който варненци имаха сериозни претенции, а в 49-ата юношата на Славия реализира трети гол за домакините, давайки им нужното спокойствие.

Капитанът на „моряците” Даниел Димов намали пасива на Черно море с попадение в 62-ата минута, но силите на гостите бяха само за това.

По този начин „червените” вече се класираха за ¼-финалите, а жребият за тази фаза на турнира ще се тегли в четвъртък, след като се изиграе последния мач от този етап между Славия и Монтана.