3. ЦСКА спечели трудно дербито със Славия

ЦСКА спечели трудно дербито със Славия

ЦСКА спечели трудно дербито със Славия - Tribune.bg

„Червените“ се наложиха с 1:0 на „Армията“

ЦСКА победи Славия с 1:0 в столичното дерби от XVI кръг на efbet Лига, което се игра на стадион “Българска армия”.

Първото полувреме със сигурност не задоволи претенциите на зрителите и може да се запомни само с един удар на Евандро, след който топката рикошира във футболист на Славия и тупна на горната греда на пазената от Георги Георгиев врата.

През втората част играта се оживи, ЦСКА наложи натиск и стигна до гол в 66-ата минута, когато точен бе Али Соу с глава след центриране на Петър Занев от свободен удар.

В 86-ата минута бе вдигнат червен картон на Славчо Шоколаров и “белите” останаха с човек по-малко.

Въпреки това те можеха да стигнат до равенство, но след удар на резервата Емил Стоев топката се озова в десния страничен стълб на Густаво Бусато.

Taкa ЦСКА записа трета поредна победа, а Славия прекъсна серия от пет мача без загуба.

“Белите” също така остават без успех срещу “армейците” от октомври 2011 година. ЦСКА заема четвърто място в класирането с 31 точки, а Славия е на пета позиция с 23. В следващия кръг ЦСКА гостува на Ботев Враца, а Славия посреща Черно море./БГНЕС