3. Уникално! Шампионът Марица на пети пореден финал в НВЛ

Уникално! Шампионът Марица на пети пореден финал в НВЛ

Уникално! Шампионът Марица на пети пореден финал в НВЛ - Tribune.bg

Пловдивчанки отстраниха с лекота Раковски насред Димитровград

Волейболистките на Марица (Пловдив) спечелиха и втория полуфинален плейоф в НВЛ-жени.

Пред близо 250 зрители в зала "Младост" в Димиторвград маричанки победиха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) след едва 66 минути игра.

С този успех шампионките спечелиха полуфиналната серия и се класираха за финал, който е пети пореден за тях в първенството, отбелязват от Българската федерация по волейбол.

Първата част започна с леко предимство за домакините, които поддържаха разлика от две точки, но след това маричанки направиха серия и след успешна атака на Виктория Григорова шампионките взеха първия гейм с 25:19.

Вторият гейм беше спечелен от Марица след ас на Виктория Григорова и отново с 25:19.

В третия гейм момичетата на Иван Петков направиха сериозна разлика още в началото и затвориха мача след 25:18.

Алекс Холстън стана топреализаторка с 16 точки. Нася Димитрова добави 10, а Симона Димитрова – 9.

Най-резултатна за Раковски бе Емилета Рачева с 11 точки.

На финала Марица очаква победителя от двойката между Берое (Стара Загора) и Левски (София), който ще се реши в трети решителен мач.