3. Ясно е кога стартират полуфиналите в Суперлигата

Ясно е кога стартират полуфиналите в Суперлигата

Ясно е кога стартират полуфиналите в Суперлигата - Tribune.bg
Нефтохимик

Волейболните срещи при мъжете стартират в неделя

След като бяха изиграни и последните четвъртфинални двубои от Суперлигата при мъжете, станаха ясни полуфиналните двойки в надпреварата.

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) първи си осигуриха място на полуфиналите, след като вчера затвориха с 2:0 победи (с по 3:0 гейма) серията с Дунав (Русе).

Съперникът им в следващата фаза Добруджа 07 (Добрич) записа два успеха - с 3:2 и 3:0, над тима на Монтана.

Воденият от Александър Попов тим на ЦСКА нямаше проблеми срещу Пирин (Разлог) и не се стигна до трети решителен мач.

"Червените" отстраниха съперника с две чисти победи и очакват двубоите с Нефтохимик 2010, като домакинствата ще се проведат в зала "Христо Ботев".

Полуфинални двойки*:

Хебър (Пазарджик) - Добруджа 07 (Добрич)
ЦСКА - Нефтохимик 2010 (Бургас)

*Регламентът предвижда на полуфиналните плейофи да се играе се до 3 победи от 5 мача. Домакинско предимство имат отборите, заели по-предно класиране в редовния сезон. Първите две срещи ще се изиграят на 31 март и първи април. Третият и четвъртият са насрочени за пети и шести април. Ако се стигне до пети двубой, той ще се изиграе на девети април. Часовете на мачовете ще бъдат обявени допълнително, уточниха от Българската федерация по волейбол.