3. Волейболистите ни останаха с една победа в Лигата на нациите

Волейболистите ни останаха с една победа в Лигата на нациите

Волейболистите ни останаха с една победа в Лигата на нациите - Tribune.bg

Българският национален отбор по волейбол загуби от Иран с 0:3 гейма

Загубата дойде с 20:25, 31:33, 22:25 в последния си мач от втората фаза на Лигата на нациите.

За „трикольорите“ предстоят три дни почивка, преди старта на третата фаза.

Селекционерът Силвано Пранди имаше доста кадрови проблеми и трябваше да заложи на млад, експериментален състав. Капитанът Цветан Соколов има проблем с рамото и не бе използван в мача. Алекс Грозданов, Мартин Атанасов и либерото Владислав Иванов също са контузени. Очаква се Атанасов и Иванов да са готови за следващите мачове на родния тим, докато Грозданов със сигурност пропуска остатъка от Лигата на нациите.

В първите два гейма „лъвовете“ повеждаха, но опитният отбор на Иран, воден от Владимир Алекно, успяваше да навакса. След много оспорвания втори гейм, който нашите загубиха, настроението в редиците на България падна и иранците владееха събитията в последната трета част.

Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 11 точки, докато Георги Петров и Николай Колев прибавиха 8.

За България предстоят мачовете със световния шампион Полша, олимпийския първенец Бразилия и Нидерландия. Тимът ни е 13-и във временното класиране с 1 победа, 5 загуби и 5 точки.