Чий президент е Румен Радев?
Той застана на страната на един диктатор, довел държавата си до нищета, глад и мизерия с над 1 милион инфлация и 4 милиона напуснали страната
След вчерашната позиция на президента Румен Радев, че трябва да се въздържаме от подкрепа на предложената европейска позиция, отношенията между него и правителството навлязоха в нова фаза на противопоставяне.
И то отново от страна на „Дондуков“ 2, и отново с нищо непровокирана, пише сайтът ВеВести.
Досега в голямата част от случаите необяснимата агресивност на Радев идваше по вътрешнополитическа линия. Сега политическите възгледи се разминават ясно и открито и във външната политика.
Президентът Радев на практика застана на страната на държави като Русия, Турция и Мексико в момент, в който 20 /!/ държави от ЕС признаха Хуан Гуайдо за временен президент на Венецуела. Последна засега днес това стори Хърватия. Признаха го и САЩ и Канада и болшинството страни от Групата от Лима.
Така президентът застана срещу правителството на Република България и ясно изразената от МВнР позиция в подкрепа на Гуайдо и за честни и демократични избори за президент.
Румен Радев застана на страната на един диктатор, довел държавата си до нищета, глад и мизерия с над 1 милион инфлация и 4 милиона, напуснали страната.
Но той застана и срещу народа си, който го избра. Защото по социологически данни България е сред страните с най-високо доверие в ЕС. Не знаят ли от неговия екип, че според Евростат за България процентът на анкетираните, които считат че техният глас се чува в ЕС, е 44%, което е значително увеличение със 7 процентни пункта в сравнение с 2017 г. 54% от българите вярват, че членството в ЕС е нещо добро, и 57% са убедени, че страната им е извлякла ползи от членството си в Съюза.
Не разбира ли Румен Радев, че и сред нашите социалисти има ужасени от същото това диктаторско отношение на Мадуро, който подлага на геноцид собствения си народ!
„Критиките ми не са подкрепа за една или друга страна в конфликта. Става дума за върховенство на международното право и за твърдото убеждение, че неговото нарушаване няма как да доведе до позитивни резултати“, казва Радев в своята позиция за Венецуела.
Това за върховенството на международното право е безспорно вярно, но Радев трябваше да си спомни за него, когато обяви, че Крим е Руски, защото там се веел руския флаг…
И още: „В тези условия критично важно е да се съхрани диалогът между управляващите и опозицията в името на политически процес, който да доведе до мирно решение за бъдещето на страната“.
Та Вие г-н президент отказвате диалог със собственото си правителство в държава, за която твърдите, че е блато и на ръба на разрухата… Дайте пример за диалог.
„Възможно ли е да си президент и непрекъснато да говориш в защита интересите на друга страна“ пита във Файсбук проф. Огнян Минчев, визирайки непрекъснатите призиви на Радев да паднат санкциите срещу Русия.
Така че въпросът: „Чий президент е Румен Радев“ е напълно логичен и справедлив. Както във вътрешнополитически, така и в международен план.
Русия и родните носталгици със сигурност харесват това.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/mrezhata/chiy-prezident-e-rumen-radev/
Коментари (2)
05.02.2019 13:00 / Отговор
Какъв е рейтинга на президента??? По-висок от този на вашия жалък любимец!!!!!
Президентът е честен човек, който обича България и народа си!!!! Знаещ и можеш българин!!!
05.02.2019 18:12 / Отговор
Добави коментар