4. Завършиха общинските спортни игри „Варна обича спорта“

Общини

Завършиха общинските спортни игри „Варна обича спорта“

Завършиха общинските спортни игри Варна обича спорта - Tribune.bg

Над 100 души се включиха в първите общински спортни игри „Варна обича спорта“, под надслов „Не на агресията“. Състезанията се проведоха в четири вида спорт – боулинг, стрелба с лък, тенис на маса и футбол.

Община Варна завоюва две категорични победи – в турнира по футбол и състезанията по тенис на маса. В най-масовия спорт първото място бе за отбора на Община Варна с капитан директорът на дирекция „Спорт“ Кристиан Димитров, а голмайстор стана колегата му от спортната дирекция Данчо Илиев.

На второ място се класира отборът на район „Вл. Варненчик“, а на трето – на район „Аспарухово“. Данчо Илиев бе категоричен победител и в състезанието по тенис на маса, където премери сили с още 11 участници. С много емоции и забавления преминаха и състезанията по стрелба с лък, където призовото първо място бе Анани Янков от район "Аспарухово", който се състезава индивидуално с 16 души. В турнира по боулинг, първото отборно място бе за район "Аспарухово", а сребърното отборно отличие за Община Варна.