3. Ботев с класика срещу Витоша във Враца

Ботев с класика срещу Витоша във Враца

Ботев с класика срещу Витоша във Враца - Tribune.bg

Гостите от Бистрица завършиха мача с човек по-малко

Ботев (Враца) победи Витоша (Бистрица) с класическото 3:0 при домакинството си в последния мач от XXVII кръг на Първа лига.

Това бе първата среща на двата отбора след разделянето на шампионата, а успехът на врачани ги остави на девет точки от лидера в Група А - Етър (Велико Търново).

Капитанът на домакините Валери Домовчийски откри резултата точно преди почивката, а малко след нея Румен Гьонов си вкара автогол.

Точка на спора сложи Петър Атанасов, оформил крайния резултат в средата на второто полувреме, а гостите завършиха мача с човек по-малко, защото впоследствие Гочев бе изгонен.

В следващия кръг Ботев се изправя срещу Етър и има шанс да съкрати изоставането си, докато Витоша има наглед лесно гостуване на Верея, който все още няма победа през сезона.