3. Джон Милман е четвъртфиналист на SOFIA OPEN

Джон Милман е четвъртфиналист на SOFIA OPEN

Джон Милман е четвъртфиналист на SOFIA OPEN - Tribune.bg

Австралиецът отстрани ветерана Жил Симон след над 3 часа игра в "Арена Армеец"

Поставеният под номер 6 в схемата на SOFIA Open Джон Милман елиминира френския квалификант Жил Симон със 7:6, 6:7(3), 6:2 в най-дългия мач от турнира до момента, продължил малко над 3,15 часа. Австралиецът, 38-и в световната ранглиста, спечели първия сет след обрат от 2:4 гейма. Във втората част той поведе с 2:0, след което Симон отново стигна до 4:2 в своя полза, а при 5:6 французинът спаси и два мачбола при собствен сервис.

В тайбрека бившият номер 6 в света от Ница взе пет от последните шест разигравания, за да изравни резултата. Милман, обаче, доминираше в третия сет, в който поведе с 5:1, което се оказа решаващо. Така за място на полуфиналите австралиецът ще се изправи срещу канадеца Вашек Поспишил, който снощи елиминира във втория кръг четвъртия в схемата Ян-Ленард Щруф (Германия) с 6:3 6:4.

35-годишният Симон, който е 62-и в световната ранглиста в момента, беше сред най-титулуваните играчи в схемата с 14 титли от Тура на ATP.