3. Григор Димитров срещу Доминик Тийм на осминафинал в Австралия

Григор Димитров срещу Доминик Тийм на осминафинал в Австралия

Григор Димитров срещу Доминик Тийм на осминафинал в Австралия - Tribune.bg

Първата ни ракета отнесе световния №16 и ще се изправи срещу третия в света австриец

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Australian Open след победа над световния №16 Пабло Кареньо Буста.

Първата ни ракета не загуби нито един гейм в мача.

Той спечели с 6:0 първия сет, а при резултат 1-0 във втората част испанецът се оттегли заради болки в корема.

В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу Доминик Тийм.

Световният номер победи любимеца на местната публика Ник Кирьос след обрат и петсетова битка в най-атрактивния мач от началото на турнира.

29-годишният Гришо ще играе за шести път на осминафиналите в Мелбърн, като най-доброто му постижение в надпреварата е полуфинал през 2017, когато отстъпи пред Рафаел Надал.

„Чувствах се идеално. За всички беше ясно, че съперникът ми имаше някакъв здравословен проблем. Аз обаче играх на високо ниво. Изиграх страхотен първи сет и запазих сили за следващата фаза. Сега ще поиграя още 30-40 минути. Готов съм за следващото предизвикателство“, сподели след успеха си Димитров.