3. Левски и ЦСКА не си вкараха гол в снега

Левски и ЦСКА не си вкараха гол в снега

Левски и ЦСКА не си вкараха гол в снега - Tribune.bg

Два червени картона във Вечното дерби

При непрекъснат снеговалеж над Националния стадион Левски и ЦСКА завършиха 0:0 в дербито от 22-ия кръг на Efbet лига. Двата отбора се бориха мъжки на терена, но така и не успяха да си вкарат гол. Защитникът на "сините" Цунами бе изгонен заради втори жълт картон в 52-та минута. Директен червен пък получи Мазику от ЦСКА в 90-та минута.

Най-чистото положение за гол пропусна нидерландецът Вилдсхут в 75-та минута. Тогава при контраатака той остана сам срещу Ники Михайлов, но вратарят на Левски спаси. Така в крайна сметка двата отбора взеха само по една точка от това Вечно дерби.

Другият мач за деня в Efbet лига Ботев (Вр) - Лудогорец бе отложен заради снега на стадион "Христо Ботев". Очаква се двубоят да се проведе утре. Лудогорец е лидер в класирането с актив от 51 точки и мач по-малко. ЦСКА е втори с 48, а трети Ботев (Пд) с 39. Левски е на пето място в класирането с 33 точки.