3. Манчестър Сити не даде шанс на Брайтън

Манчестър Сити не даде шанс на Брайтън

Манчестър Сити не даде шанс на Брайтън - Tribune.bg

Шампионите разгромиха опашкаря с 4:0 у дома

Шампионът "Манчестър Сити" очаквано записа изразителна победа срещу опашкаря "Брайтън" в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" разбиха "чайките" с 4:0, като с две попадения и асистенция се отчете Серхио Агуеро.

Така Кун вече има 98 гола в домакинства на "гражданите", като само Уейн Рууни (101 на "Олд Трафорд") и Тиери Анри (114 на "Хайбъри") е по-резултатен у дома в историята на първенството.

Головото шоу на "Етихад" днес започна още в 4', когато Давид Силва проби, намери отлично Кевин Де Бройне и той с лекота прати топката в мрежата зад Мат Райън.

Малко преди почивката "Сити" покачи на 2:0, след като Агуеро оползотвори подаване на Кевин де Бройне.

В началото на втората част аржентинецът вкара за 3:0, а в 79' влезлият на смяна минута по-рано Бернардо Силва оформи крайния резултат - 4:0 в полза на тима на Пеп Гуардиола.

След разгрома срещу "Брайтън" "Сити" е временен лидер с актив от 10 точки - една повече от "Ливърпул", който гостува на "Бърнли" тази вечер.

"Брайтън" остава 16-и с 4 точки, посочва bTV. В следващия кръг "чайките" приемат "Бърнли", докато "Манчестър Сити" гостува на "Норич".