3. Манчестър Сити записа убедителна победа срещу Бърнли

Манчестър Сити записа убедителна победа срещу Бърнли

Манчестър Сити записа убедителна победа срещу Бърнли - Tribune.bg

Двубоят на “Търф Мур” се игра пред 20 100 зрители

Манчестър Сити се наложи над Бърнли с 4:1 като гост в двубой от 15-и кръг на Премиършип. Двубоят на “Търф Мур” се игра пред 20 100 зрители.

Габриел Жезус даде преднина на “гражданите” в 24-ата минутна и отново той в 50-ата увеличи аванса на отбора си. Последваха голове за Сити на Родри (68`) и Рияд Марез (87`), а почетният гол за Бърнли отбеляза Роби Брейди минута преди края на редовното време.

С актив от 32 точки Манчестър Сити е на второ място в класирането, а Бърнли с 18 е на 11-а позиция.

В друг мач от кръга Кристъл Палас надви Борнемут с 1:0. Домакините играха с човек по-малко от 19-ата минута, когато Мамаду Сако получи директен червен картон. Въпреки това “орлите” стигнаха до победата с гол на Джефри Шлуп в 76-ата минута. /БГНЕС