3. Наполи детронира Лацио и е на полуфинал за Купата на Италия

Наполи детронира Лацио и е на полуфинал за Купата на Италия

Наполи детронира Лацио и е на полуфинал за Купата на Италия - Tribune.bg

Единственото попадение в мача отбеляза Лоренцо Инсиние още във втората минута

Наполи победи носителя на трофея Лацио с 1:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол.

Единственото попадение в мача отбеляза Лоренцо Инсиние още във втората минута.

В 10-ата минута Чиро Имобиле изпусна дузпа за гостите, а двата отбора играха и с човек по-малко още след четвърт час игра заради червени картони на Елсед Хюсай и Лукас Лейва.

В 19-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Хюсай получи втори жълт картон, след като задържа откъсващия се напред Чиро Имобиле. В 25-ата минута пък Лукас Лейва беше изгонен за нарушение срещу Пьотр Жиелински, за което получи жълт картон. Той обаче протестира бурно срещу съдийското решение и беше изгонен от игра.

Минута преди края на редовното време гол на Лацио беше отменен заради засада на Франческо Ачерби.

Така Наполи се класира за полуфиналите в турнира, където ще играе срещу победителя от сблъсъка между Интер и Фиорентина./БНР