3. Националите U19 не успяха да се преборят със световния шампион Иран

Националите U19 не успяха да се преборят със световния шампион Иран

Националите U19 не успяха да се преборят със световния шампион Иран - Tribune.bg

Младите "лъвове" загубиха с 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 20:25) във втория си мач от предварителна група В на Мондала в Тунис

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 19 години, който е воден от Пламен Христов, загуби от световния шампион за тази възраст Иран с 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 20:25) във втория си мач от предварителна група В на Мондала в Тунис, съобщи Българската федерация по волейбол.

Така младите ни "лъвове" отбелязаха второ поражение в турнира, след като на старта отстъпиха на Италия, след петгеймоба битка с 2:3 гейма.

Във временното класиране на групата българските състезатели са четвърти с 1 точка (2 загуби), иранците са втори с 3 точки (1 победа). Първенец е съставът на Италия с 2 победи и актив от 5 точки.

Най-резултатен бе Денис Карягин с 21 точки (1 ас, 3 блокади), Петър Петров приключи с 14 точки (2 блокади). За победата на Иран най-резултатен бе Амир Хосеин с 27 точки (1 ас, 3 блокади), Бардиа Саадат завърши с 18 точки (2 аса, 1 блокада).