3. Нова победа и рекорд за Ливърпул на Клоп

Нова победа и рекорд за Ливърпул на Клоп

Нова победа и рекорд за Ливърпул на Клоп - Tribune.bg

Мърсисайдци отново на върха след класика над Бърнли

"Ливърпул" победи "Бърнли" с класическото 3:0 като гост в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига.

Вицешампионът продължава без грешка от началото на сезона и оглавява класирането.

Така отборът на Юрген Клоп влезе в историята, записвайки 13-и пореден успех в първенството, което "Ливърпул" не бе правил до момента.

Рекордът държеше отборът на легендата Кени Далглиш, спечелил 12 поредни мача през 1990 година, посочва bTV.

Тази вечер на "Търф Моор" "Ливърпул" поведе в 33', когато Трент Александър-Арнолд стреля от дистанция, топката бе отклонена от Крис Ууд и влетя в мрежата зад Ник Поуп.

Само четири минути по-късно Садио Мане се възползва от пас на Роберто Фирмино и удвои след контраатака.

Самият Фирмино оформи крайното 3:0 в 80'. По този начин бразилецът също влезе в историята, превръщайки се в първия футболист от своята родина с 50 гола във Висшата лига.

Той стана и деветият с толкова попадения за "Ливърпул". Няма друг клуб с повече играчи, отбелязвали поне 50 гола.

След успеха "Ливърпул" е на върха с 12 точки, а "Бърнли" вече е 11-и с 4.

В следващия кръг, след паузата заради мачовете на националните отбори, мърсисайдци приемат "Нюкасъл", докато "виненочервените" гостуват на "Брайтън".