3. България заслужи точка от дебюта на Косово в Европа

България заслужи точка от дебюта на Косово в Европа

Въпреки ада на "Фадил Вокри", нашите записаха второ поредно реми с 1:1 в квалификациите, Англия отново громи

Българският национален отбор по футбол фиксира второ последователно равенство 1:1 в квалификациите за Евро 2020.

След като стартираха с домакинство срещу Черна гора, сега нашите записаха реми и при визитата си в Косово.

Преди двубоя селекционерът ни Петър Хубчев заяви, че очаква истински ад в Прищина и думите му се потвърдиха, защото стадион "Фадил Вокри" бе пълен до краен предел, a екзалтираната публика не спря да подкрепя домакините в историческия им дебют в европейските квалификации.

Нашите национали обаче се бориха здраво, а силен двубой изигра вратарят ни Николай Михайлов, отчел се с няколко ключови спасявания.

Косово имаше териториално предимство по време на срещата, но въпреки това „лъвовете“ успяха да поведат в края на първото полувреме, когато Васил Божиков засече с глава центриране на Тодор Неделев от корнер.

Футболистите ни посветиха ценното попадение на контузилия се в предишния мач Ивайло Чочев, който претърпя операция и ще се възстановява над половин година.

След почивката натискът на домакините се засили и малко по-късно те удариха греда, а след точно час игра възстановиха статуквото чрез Женели, за да останат непобедени в 12-и пореден мач.

Така двата тима поделиха точките. България има две в своя актив и заема второто място след лидера Англия, разгромил първо Чехия с 5:0, а сега и Черна гора с 5:1 насред Подгорица.