3. ШАМПИОНСКА ЛИГА: Ливърпул пропиля аванс от три гола, но спечели

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Ливърпул пропиля аванс от три гола, но спечели

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Ливърпул пропиля аванс от три гола, но спечели - Tribune.bg

Барселона обърна Интер, всички резултати и голмайстори от сряда вечер

Настоящият носител на трофея Ливърпул постигна дебютен за сезона успех в Шампионската лига, след като победи с 4:3 у дома австрийския РБ Залцбург в зрелищен мач.

Двата отбора превърнаха срещата помежду си от група Е в спектакъл, след който мърсисайдци останаха непобедени в турнира на своя „Анфийлд“ от точно пет календарни години.

С два гола за „червените“ се отличи Мохамед Салах, докато Роберто Фирмино се отчете с две асистенции, а по веднъж се разписаха още Садио Мане и Андрю Робъртсън. Гостте от Австрия пък осъществиха частен обрат и от 0:3 стигнаха до 3:3, ала в крайна сметка трябваше да се примирят с поражението.

Такова записа и Интер, след 1:2 от Барселона, макар че повече в Испания още в третата минута чрез Мартинес. След почивката обаче Луис Суарес се разписа на два пъти и зарадва „Камп Ноу“.

Ето всички резултати и голмайстори от мачовете в Шампионска лига от сряда вечер:

Генк - Наполи 0:0

Славия Прага - Борусия Дортмунд 0:2
0:1 Хакими (35)
0:2 Хакими (89)

Ливърпул - РБ Залцбург 4:3