3. ЦСКА наруши феърплея, за да победи Септември

ЦСКА наруши феърплея, за да победи Септември

ЦСКА наруши феърплея, за да победи Септември - Tribune.bg

Вижте подробности

ЦСКА записа трета поредна победа след подновяването на първенството.

„Червените“ спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Септември (София) от XXI кръг на футболната ни efbet Лига.

Попадение на голмайстора на „червените“ Дюкенс Назон малко преди почивката донесе трите точки на отбора, който дръпна на върха във временното класиране и вече има 53 в своя актив.

Шампионът Лудогорец е с 49, но и с мач по-малко, тъй като във вторник гостува на Левски за последния двубой от кръга.

Днешният се проведе на Националния стадион „Васил Левски“ и бе решен от един скандален гол.

Той падна след бързо изпълнен тъч, при който домакините очакваха топката да им бъде върната, след като те я изчистиха заради паднал техен състезател. Но вместо да бъде върната от играчите на ЦСКА, тя бе подадена към Назон и в крайна сметка спря в мрежата им. В този момент футболистите на Септември бяха спрели да играят, очаквайки да има феърплей и отново да получат топката в свое притежание.

Така Септември остана с 16 точки и без успех в първенството от 4 месеца, тъй като за последно надви Пирин в Благоевград на 24 октомври 2022 година.

Иначе днес гостите овладяха инициативата скоро след началния съдийски сигнал, но не достигнаха до чисти голови положения в първите минути, тъй като Жираир Шагоян на 2 пъти взе грешни решения.

В 7-ата минута Шопов центрира от корнер и Амос Юга засече с глава, но Шейтанов улови. Септември отговори с пробив на Ачков, който комбинира с Якубяк в наказателното поле, но именно Юга бе на точното място, за да изчисти.

Секунди след това Мартин Петков с акробатичен удар прати кълбото встрани от вратата на Бусато, а в 13-ата минута Джонатан Линдсет стреля опасно от дистанция, но след рикошет топката спря във външната част на мрежата.

Домакините разчитаха предимно на контраатаки и при една такава в 17-ата минута Мартин Петков намери Димитър Костадинов на стрелкова позиция, но той стреля право в тялото на Густаво Бусато.

В 25-ата пак Костадинов се измъкна зад защитата и остана очи в очи с вратаря, който обаче затвори ъгъла и се намеси решително. В 35-ата минута, след един корнер, Юга свали към Назон, ала нападателят се размина с топката и Шейтанов изби.

Малко по-късно съдиите си навлякоха гнева на „червените“, след като не отсъдиха явно задържане срещу Брадли де Нойер, но пък не след дълго „армейците“ имаха повод за радост.

Капитанът им Юрген Матей изпълни бързо един тъч и директно изведе Назон, който проби към наказателното поле и с премерен изстрел откри резултата в 42-ата минута.

Това позволи на ЦСКА да се оттегли на почивка с гол аванс.

По време на паузата треньорът на гостите Саша Илич направи 2 промени като вместо Линдсет и Шагоян се появиха зимното попълнение Тобиас Хайнц и Маурисио Гарсес.

Скоро след началото на второто полувреме Назон проби добре, но стреля разочароващо. След това темпото на игра спадна значително и головите положения липсваха до 78-ата минута.

Тогава точно резервата Гарсес центрира меко, а друг играч, появил се от пейката - Браян Морено, стреля с глава, но в напречната греда. После Жеферсон не сполучи при добавката и улучи Матей, вместо вратата.

Въпреки това обаче ЦСКА взе своето, докато Септември остана с празни ръце.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 26. Константин Чешмеджиев, 3. Мартин Петков, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 25. Себастиан Якубяк;

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Валентин Йосков, 20. Красимир Станоев, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 2. Кубрат Корай , 22. Михаил Полендаков, 15. Захари Атанасов;

Треньор: Светослав Петров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 21. Амос Юга, 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон Телес, 10. Маурисио Гарсес, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц,  28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба;

Треньор: Саша Илич.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЦСКА 0:1
0:1 Дюкенс Назон (42)