3. БОЛЕЗНЕНО: България записа най-тежката си загуба в София, 0:6 от Англия

БОЛЕЗНЕНО: България записа най-тежката си загуба в София, 0:6 от Англия

БОЛЕЗНЕНО: България записа най-тежката си загуба в София, 0:6 от Англия - Tribune.bg

Останахме без победа в евроквалификациите

България допусна позорна загуба с 0:6 от Англия в квалификациите за Евро 2020.

Маркъс Рашфорд (7), Рос Баркли (20, 32), Рахим Стърлинг (45, 69) и Хари Кейн (85) вкараха головете за гостите, които откриха резултата в самото начало.

В седмата минута, след пробив от дясно на българската отбрана, Маркъс Рашфорд мина покрай двама защитници в бяло и отправи безмилостен изстрел под гредата на Пламен Илиев - 1:0 за Англия.

Последва отговор от България, но вратарят на британците се справи с шута на Ивелин Попов.

Само 12 минути по-късно резултатът стана 0:2. След моногоходова атака Стърлинг игра на двойно с Кейн и отправи удар, който се оказа голов пас за Рос Баркли.

Малко преди първия половин час игра двубоят бе прекъснат заради расистки възгласи от българската публика.

Дикторът на стадиона прочете съобщение и така бе изпълнена първата стъпка от тристепенния процес за прекратяване на мач при наличието на расизъм на стадиона.

След подновяването на играта Англия поведе с 3:0. Хари Кейн центрира към малкото наказателно поле, където Баркли връхлетя върху топката и отбеляза втория си гол с глава.

Малко преди края на първата част играта отново бе спряна, пак заради расистки обиди. По време на паузата група фенове напусна стадиона, съобщи БНТ.

Играта бе подновена и в последната минута на продължението, Стърлинг направи резултата 4:0 след светкавична контраатака на "Трите лъва".

Натискът на отбора на Гарет Саутгейт продължи и след почивката. Пропуски направиха Кейн, Стърлинг и Баркли.

В 69-ата минута Стърлинг вкара за втори път в срещата след извеждащо подаване на Кейн. Крилото на Манчестър Сити остана очи в очи с Пламен Илиев и не сбърка - 5:0.

Седе, минути преди края на редовното време Хари Кейн уцели гредата на българската врата, но след това нападателят на Тотнъм все пак се разписа. Той се възползва от грешка на Галин Иванов, премина покрай Хаджиев и прониза Илиев за крайното 6:0.

Така България остана без победа в евроквалификациите и записа най-тежката загуба у дома в историята си.