3. ОБЗОР: Още два отбора се класираха за Евро 2020

ОБЗОР: Още два отбора се класираха за Евро 2020

ОБЗОР: Още два отбора се класираха за Евро 2020 - Tribune.bg

Вече са ясни четири от финалистите, български съдия изгони германски национал в Естония

След неделните квалификации станаха ясни още два отбора, които ще играят на Европейското първенство по футбол догодина.

Това са съставите на Русия и Полша, присъединяващи се към класиралите се по-рано тимове на Белгия и Италия.

„Сборная“ си гарантира място на финалите като втори отбор в групата на белгийците след категоричен успех 5:0 като гост на прекия конкурент Кипър.

Точни за руснаците в Никозия бяха Артьом Дзюба, Магомед Оздоев, Александър Головин и Денис Черишев, който се разписа на два пъти.

Домакините пък играха с човек по-малко повече от час, тъй като още в 28-ата минута Константинос Лаифис бе изгонен с директен червен картон.

Такъв и то дори в по-ранен етап от мача показа и българският съдия Георги Кабаков на германския национал Емре Джан след едва 14 минути игра в Естония.

Въпреки това, гостите нанизаха три безответни попадения и продължиха гонитбата в групата с Холандия.

„Лалетата“ също постигнаха успех далеч от дома – 2:1 в Беларус, така че имат 15 точки, с колкото са и германците.

Междувременно Полша си гарантира място на Евро 2020, след като победи Северна Македония с 2:0 у дома и събра 19 точки, които ще отредят едно от първите две места в групата на тима.