3. Ман Сити и Де Бройне отнесоха Арсенал за едно полувреме

Ман Сити и Де Бройне отнесоха Арсенал за едно полувреме

Ман Сити и Де Бройне отнесоха Арсенал за едно полувреме - Tribune.bg

Юнайтед взе само точка от Евертън, Тотнъм излъга Уулвс в последната минута

Манчестър Сити записа единадесета победа в английската Висша лига през този сезон, след като в предпоследен двубой от 17-ия кръг надигра Арсенал на „Емирейтс” с 3:0.

Шампионите решиха всичко в тази среща още до почивката, когато наказаха на три пъти домакините. Кевин Де Бройне стана герой за своя отбор с два гола и една асистенция.

По този начин „гражданите” се върнаха към победите, след като в предишния кръг отстъпиха на Манчестър Юнайтед у дома. Разликата с лидера Ливърпул е сведена до 14 точки, а втория Лестър е само на четири.

В самото начало Габриел Мартинели имаше шанс да вкара за Арсенал, но изстрелът му бе спасен от Едерсон. Кевин Де Бройне откри резултата след две минути игра, когато засече без подготовка хубав пас на Габриел Жезус. След четвърт час Сити вече водеше с 2:0, когато Рахийм Стърлинг завърши превъзходна контраатака, в която Де Бройне отново бе главно действащо лице. В края на полувремето белгиецът отново бе в прегръдките на своите съотборници след пас на Фил Фодън.

Отборът на Тотнъм победи Уулвърхемптън на неговия „Молиню” с 2:1. По този начин „шпорите” се възползваха от загубата на Челси вчера и се доближиха само на три точки от топ 4.

Лукас Моура откри резултата след само осем минути игра, когато отбеляза красив индивидуален гол. Бразилецът премина през няколко футболисти на домакините и накрая от малък ъгъл разстреля Руи Патрисио. „Вълците”, които отправиха двойно повече удари към вратата на съперника, успяха да отговорят в 67-та минута. Адама Траоре се разписа с топовен шут от границата на наказателното поле. Срещата отиваше към равенство, когато в продължението Тотнъм се възползва от ъглов удар. Ян Вертонген бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Кристиан Ериксен и майсторски насочи топката с глава към вратата, за да открадне трите точки за лондончани.

В друга среща Манчестър Юнайтед завърши само 1:1 на „Олд Трафорд” срещу Евертън. Гостите изненадващо излязоха напред в резултата след автогол на Виктор Линдельоф в 36-та минута. Шведът имаше нещастието една центрирана топка от корнер да рикошира в тялото му. Попадението бе разгледано на видеоповторение заради съмнения за нарушение срещу Давид Де Хеа, но такова не бе отсъдено. След множество удари и териториален натиск „червените дяволи” изравниха чрез резервата Мейсън Грийнууд в 77-та минута. Юношата отбеляза от границата на наказателното поле с удар по земя, след като получи пас от Даниел Джеймс. /БГНЕС