3. ОБЗОР: Ливърпул обърна Тотнъм и отново поведе с шест точки във Висшата лига

ОБЗОР: Ливърпул обърна Тотнъм и отново поведе с шест точки във Висшата лига

ОБЗОР: Ливърпул обърна Тотнъм и отново поведе с шест точки във Висшата лига - Tribune.bg

Арсенал изпусна аванс от два гола у дома срещу Кристъл Палас, Юнайтед не можа да вкара две дузпи, но спечели в Норич

Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 на „Анфийлд” в голямото дерби от X кръг на английската Висша лига.

Хари Кейн откри резултата още в 48-ата секунда, но попадения на Джордан Хендерсън (52) и Мохамед Салаха (75) от дузпа обърнаха резултата в полза на мърсисайдци.

Ливърпул доминираше през почти целия мач, ала достигна едва в края до 12-и пореден домакински успех в първенството.

Тимът на Юрген Клоп е лидер в класирането с 28 от възможни 30 точки – 6 пред шампиона Манчестър Сити, докато Тотнъм 11-и с 12 пункта.

В друга среща Манчестър Юнайтед победи Норич като гост с 3:1, въпреки че изпусна две дузпи през първата част.

Ударът на Маркъс Рашфорд бе отразен от Тим Крул, а малко по-късно и Марсиал сгреши от бялата точка.

Арсенал пък допусна нова грешна стъпка, след като изпусна Кристъл Палас у дома от 2:0 до 2:2.

В последните минути гол на Сократис бе отменен и лондонското дерби не излъчи победител.

Такъв нямаше и в мача Нюкасъл – Уулвърхемптън (1:1), с който стартира неделната програма на Висшата лига.