3. НА ОСТРОВА: Ливърпул остана безгрешен с драматична победа

НА ОСТРОВА: Ливърпул остана безгрешен с драматична победа

НА ОСТРОВА: Ливърпул остана безгрешен с драматична победа - Tribune.bg

Вижте всички резултати от съботните мачове във Висшата лига

Ливърпул продължи безгрешния си ход в Премиършип, побеждавайки Лестър Сити с 2:1 на “Анфийлд” в двубой от осми кръг.

Победата обаче дойде много трудно и в последната минута от продължението на мача след дузпа, но пък бе 17-а поред за „мърсисайдци“ и те вече са на само една от рекорда на Манчестър Сити.

В събота Садио Мане откри резултата в 40-ата минута със своя гол №50 в стотния си мач след страхотна асистенция на Джеймс Милнър.

Лестър обаче игра много смело и хладнокръвно чакаше своя шанс, който той дойде в 80-ата минута, когато Джеймс Мадисън изправи на крака гостуващата агитка.

Двубоят вървеше към равенство, но Ливърпул получи правото да изпълни дузпа в 95-ата минута за нарушение на Марк Обрайтън срещу Садио Мане.

Системата VAR одобри решението на съдиите, а Милнър показа железни нерви и не даде шансове на Каспер Шмайхел, за да запази максималния актив от 24 точки след осем кръга.

В деветия Лестър играе у дома с Бърнли, а Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед в английската класика.