ЦСКА надви Поморие в контрола

ЦСКА надви Поморие в контрола - Tribune.bg

Резерва донесе успеха на „червените“ в Стралджа

ЦСКА победи Поморие с 1:0 в контрола, която се игра в Стралджа.

Още в началото нападателят на „червените“ Тони Уот пропусна да открие резултата, след като стреля встрани от вратата.

Малко по-късно Греъм Кери изпълни отлично свободен удар, но вратарят на Поморие спаси.

След това отново Уот имаше възможност да се разпише с глава след центриране на Занев, ала стражът на противника отново запази мрежата си суха.

Единственото попадение отбеляза резервата Али Соу с глава в 67-ата минута, след като Брадли Мазику центрира отляво.

Нови възможности се откриха пред Уот и Соу, но те пропуснаха да удвоят преднината на ЦСКА. В последните 20 минути в игра се появиха Тиаго, Кристиян Атанасов, Йоан Бауренски, Раул Албентоса и Христо Панчев, съответно на местата на Пинто, Соломон-Отабор, Уот, Томаш и Кери.

Цял мач изигра юношата Асен Дончев.

След паузата за националните отбори ЦСКА гостува на Ботев в Пловдив в събота (14 септември) от 17:30 часа.

Състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 27. Асен Дончев, 11. Петър Занев (к), 24. Нуно Томаш, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 14. Вив Соломон-Отабор, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 9. Тони Уот;

Резерви: 12. Илия Шаламанов, 25. Раул Албентоса, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 4. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 2. Кристиян Атанасов, 22. Али Соу.