3. Бразилия е на четвъртфинал след фантастичен мач срещу Южна Корея

Бразилия е на четвъртфинал след фантастичен мач срещу Южна Корея

Бразилия е на четвъртфинал след фантастичен мач срещу Южна Корея - Tribune.bg

Неймар се завърна на терена с гол от дузпа

Бразилия влетя със стил на 1/4-финалите на Мондиал 2022 след като разби с 4:1 Южна Корея в 1/8-финалния им сблъсък в Катар.

В седмата минута Бразилия излезе напред в резултата. Рафиня проби отлично по десния фланг, навлезе в наказателното, пусна топката към точката за дузпата, където няколко футболисти на двата тима се разминаха с нея, но тя стигна до Винисиус Жуниор, който с елегантен удар я прати в далечния ъгъл за 1:0.

В 11-ата минута Ричарлисон се пребори за топката с Ву-Йон Юнг, който го фаулира в наказателното поле и Клеман Тюрпен не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Неймар, който изпълни технично и безпроблемно се разписа за 2:0.

В 16-ата минута Хи-Чан Хван опита да изненада Алисон и опита късмета си от далечна дистанция, но бразилският страж бе концентриран и изби в ъглов удар. Девет миути по-късно Хван отново се пробва, но отправи далеч по-безопасен удар и Алисон улови.

Бразилците продължиха да играят особено красив футбол и в 29-ата минута огранизираха прекрасна атака, при която Тиаго Силва пусна хубав извеждащ пас към Ричарлисон, който непоколебимо прати топката в корейската мрежа за трети път. Той изпълни традиционния си танц на Гълъба заедно със селекционера Тите.

Пет минути по-късно Бразилия организира нова многоходова атака, която завърши с далечен удар на Каземиро, но полузащитникът не бе точен и стреля в аут.

Бразилското шоу не приключи и в 37-ата минута футболистите на Тите стигнаха до ново попадение. Винисиус Жуниор елегантно копна към Лукас Пакета, а той с удар от въздуха прати за четвърти път топката в мрежата на Ким.

Символичните гости бяха близо до това да върнат едно попадение в 68-ата минута. След неразчетени действия на Данило топката падна на крака на Хи-Чан Хван, който шутира, но ударът му бе блокиран от падналия Ги-Сунг Чо, който бе в положение на засада.

Бразилците понамалиха оборотите и логично Южна Корея върна едно попадение в 76-ата минута. След центриране от статично положение Каземиро не изчисти добре топката и я прати право в краката на влезлия като резервия Сьонг-Хо Паик с прекрасен удар от въздуха препарира Алисон.

Бразилия - Южна Корея 4:1
1:0 Винисиус 7
2:0 Неймар 13 - дузпа
3:0 Ричарлисон 29