3. Франция със силен мач, разби Полша с 3:1

Франция със силен мач, разби Полша с 3:1

Франция със силен мач, разби Полша с 3:1 - Tribune.bg

Жиру с рекорден гол, Мбапе над всички на терена

Франция победи Полша с 3:1 в осминафинален мач на Световното първенство в Катар. Головете за "петлите" отбелязаха Оливие Жиру и на два пъти Килиан Мбапе. За "Дружина Полска" точен бе Роберт Левандовски в 98-та минута от дузпа. Нападателят на Барселона първоначално пропусна от бялата точка, но съдията нареди изпълнението да бъде повторено и той не сгреши. Жиру стана футболистът с най-много голове за националния отбор на Франция, а Мбапе поведе сред реализаторите на Мондиал 2022 с 5 попадения.

"Петлите" ще продължат защитата на своята световна титла, като на четвъртфинала ще играят с победителя от Англия - Сенегал.